Ballina Bota Harta, shikoni si ka ndryshuar Europa dhe vendi ynë që nga viti...

Harta, shikoni si ka ndryshuar Europa dhe vendi ynë që nga viti 400 p.e.s (VIDEO)

Si pjesë e serisë së vazhdueshme të hartave historike të videove, nga krijuesi i YouTube ‘Cottereau’, paraqitet, edhe nje harte vjeter.

‘Çdo Udhëheqës në Evropë që nga viti 400 para Krishtit’.

Është shumë e mrekullueshme, harta e mëposhtme tregon sundimtarin e veçantë të çdo shteti të madh europian dhe ndryshimin në atë kufijve të shtetit gjatë sundimit të çdo personi që nga viti 400 para Krishtit.

Kjo përfshin çdo Mbret, Diktator, Perandor, President dhe Kryeministër gjatë çdo perandorie, luftë dhe fazë të historisë evropiane deri në vitin 2017.

Artikulli paraprakJa çfarë duhet të bëjmë që të nisim javën mbarë
Artikulli tjetërAVOKATËT E GRUEVSKIT KËRKOJNË QË AMNISTIA TË VLEJË PËR ZYRTARËT E AKUZUAR TË VMRO-SË