Ballina Bota Iraku mbyll aeroportet dhe pikat kufitare ditën e zgjedhjeve

Iraku mbyll aeroportet dhe pikat kufitare ditën e zgjedhjeve

Iraku do të mbyllë aeroportet dhe pikat kufitare për 24 orë më 12 maj për shkak të zgjedhjeve kombëtare, ka njoftuar televizioni shtetëror, transmeton Reuters.

Procesi zgjedhor në Irak të shtunën mbahet për herë të parë pas mposhtjes së grupit militant, Shteti Islamik, i cili më 2014 kishte pushtuar pjesë të mëdha të territorit të këtij shteti.

Mbyllja e këtyre pjesëve do të fillojë zbatimin në mesnatën e së premtes.

Artikulli paraprakBMW-ja tërheq 312 mijë automjete nga Britania e Madhe
Artikulli tjetërKujdes! Gërhitja mund tu shkaktojë vdekjen