Ballina Aktualitet Lajme KOCIAS: SHBA-JA ËSHTË SHUMË E INTERESUAR PËR ZGJIDHJE TË ÇËSHJTES SË EMRIT

KOCIAS: SHBA-JA ËSHTË SHUMË E INTERESUAR PËR ZGJIDHJE TË ÇËSHJTES SË EMRIT

Administrata amerikane nuk bënë presion, por po interesohet për zgjidhje, ku edhe bisedimet na çojnë në këtë drejtim, ka thënë shefi i diplomacisë greke, Nikos Kocias.

Për çëshjten e emrit askush nuk po bënë presion, dhe as që dikush ka qëllim të këtillë, por po interesohen shumë që të gjejmë zgjidhje dhe po bashkohen që të kuptojnë deri ku kanë arritur bisedimet dhe cilat janë pikat më të rënda, ka deklaruar Kocias.

Artikulli paraprakAeroplani ndahet në dy pjesë, shpëtojnë mrekullisht pasagjerët
Artikulli tjetërKërkoi heqjen e arrestit shtëpiak, seanca ndaj Saimir Tahirit më 28 maj