Ballina Bota Koreja e Veriut fton gazetarët në mbylljen e zonës së testimeve bërthamore

Koreja e Veriut fton gazetarët në mbylljen e zonës së testimeve bërthamore

Gazetarët jugkoreanë do të fluturojnë më 22 maj për në Veri nga Pekini, së bashku me gazetarë të tjerë ndërkombëtarë, që do të përcjellin këtë ngjarje.

Më pas, Ministria njofton se ata do të udhëtojnë me tren për në vendin e testimeve bërthamore dhe do të kthehen në Jug më 26 ose 27 maj.

Koreja e Veriut ka thënë se do të shkatërrojë vendet e testimeve bërthamore, duke mbajtur zotimin për të ndërprerë testet bërthamore, përpara takimit në mes të Veriut dhe Shteteve të Bashkuara, që do të zhvillohet në Singapor./sn/

Artikulli paraprakE dhimbshme: Njeriu që ia kanë mbuluar tumorët fytyrën
Artikulli tjetërTë të ndjekë fati! Brenda 6 ditëve, fiton dy herë lotarinë