Ballina Bota Kryeministri turk: Izraeli do të japë llogari për atë çfarë bëri në...

Kryeministri turk: Izraeli do të japë llogari për atë çfarë bëri në Palestinë

Ministri i Punëve të Jashtme të Turqisë, Mevlüt Çavusoglu në qytetin Konya të Turqisë tha se përpjekjet e vendit të tij kanë të vetmin qëllim, zgjidhjen e përhershme për problemin e Palestinës.
Ai tha sa Izraeli do të japë llogari për atë se cfarë ka bërë.

“Përpjekjet tona kanë të vetmin qëllim, gjetja e një zgjidhjeje të përhershme për problemin e Palestinës. Izraeli nuk duhet të përfitojë nga ato që bëri. Izraeli duhet të japë llogari dhe do të japë llogari. Do të vazhdojmë të ndjekim këtë “, tha Çavusoglu./sn/

Artikulli paraprakÇiftet që grinden rrezikohen nga dhimbjet e mëdha kronike
Artikulli tjetërAgjërimi shëron këto 4 sëmundje