Ballina Bota Makinat e policisë më të shpejta në botë

Makinat e policisë më të shpejta në botë

Shkelësit e rregullave në rrugë, apo kriminelë në arrati shpesh kanë në dispozicion makina super të shpejta.

E për këtë arsye edhe policia duhet të jetë e pajisur me të njëjtën “armë”.

Edhe pse nuk janë të shumta në numër, në disa shtete në polici ka edhe një njësi speciale ke efektivëve të tyre u janë vënë në dispozicion supermakina./TCH/

Artikulli paraprakPse i pëlqejmë ushqimet e shpejta?
Artikulli tjetërVuçiq: Do të luftoj për Kosovën si Guardiola dhe Mourinho në futboll