Ballina Bota Mogherini: BE më e fuqishme se dy vite më parë

Mogherini: BE më e fuqishme se dy vite më parë

Shefja e diplomacisë europiane, Federica Mogherini është shprehur e bindur se BE sot është shumë më e fuqishme se dy vite më parë.

“Mënyra europiane për të arritur paqen dhe sigurinë, do të thotë që siguria vjen vetëm me pajtim, tejkalimin e konflikteve të vjetra dhe plagëve”, tha Mogherini.

Disa vende të BE-së, nga të cilat Greqia dhe Spanja, ishin goditur nga kriza të thella ekonomike, ndërsa Britania e Madhe kërkonte shkëputje nga BE./sn/

Artikulli paraprakVIDEO/ Kap mat burrin me dashnoren, dhe…
Artikulli tjetërTakimi me Kim Jong Un/ Trump: Mendoj se do të jetë një sukses i madh