Ballina Aktualitet Lajme Një tërmet 4,2 ballë i shkallës Rihter goditi Greqinë

Një tërmet 4,2 ballë i shkallës Rihter goditi Greqinë

Një tërmet me magnitudë 4,2 ballë të shkallës Rihter tronditi dje në mbrëmje vonë rajonin e Atikës, sipas Institutit të Gjeodinamikës në Observatorin Kombëtar të Athinës.

Sipas tij, dridhja e tokës ndodhi në orën 23:50, në një thellësi prej pesë kilometrash dhe me epiqendër në zonën e Gramatikos. Nuk ka njoftime për viktima apo dëme materiale.

Artikulli paraprakSheqerinska nga Uashingtoni: Maqedonia meriton anëtarësimin në NATO
Artikulli tjetërBisedimet me Korenë e Veriut, trupat amerikane do të mbeten në Korenë e Jugut