Ballina Aktualitet Lajme Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Moti sot do të jetë kryesisht me diell dhe me vranësira të kohpaskohshme, ndërsa në orët e pasditës në rajonet malore do të ketë reshje të dobëta të shiut dhe do të fryjë e dobët nga jugu, informojnë nga Enti Hidrometeorologjik.

Temperatura e mëngjesit do të jetë nga 6 në 13 gradë Celsius ndërsa ajo e ditës nga 21 në 31 gradë.

Në Shkup do të kemi mot të ngjashëm me diell dhe do të fryjë e dobët nga drejtimi jugor.

Temperatura e mëngjesit do të bjerë në 11 gradë, ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri në në 29 gradë Celsius.

Artikulli paraprakKatër erëzat që luftojnë parazitët e zorrëve më shpejtë se medikamentet
Artikulli tjetërFuere: Është shqetësuese për Maqedoninë nëse nuk ka bisedime me BE-në këtë vit