Ballina Bota Përplasen avionët, kaos në aeroport…

Përplasen avionët, kaos në aeroport…

Dy avionë janë përplasur në aeroportin “Ataturk” në Stamboll ditën e diel.

Aksidenti ndodhi teksa njëri prej avionëve ishte i ndaluar në aeroport, ndërsa tjetri po parkonte.

Avionët u përplasën në pjesën e pasme të tyre, ndërsa pasagjerët kanë rrëfyer tmerrin e përjetuar.

“Nuk kishim më shumë se një minutë të ndaluar kur dëgjuam një zhurmë, që krijojë përshtypjen e shpërthimit të një bombe. Unë isha në pjesën e fundit të avionit dhe mendova se ishte fundi i jetës sime”, tregon një pasagjere./TCH/

Artikulli paraprakKy është kodi që hap çdo telefon
Artikulli tjetërZAEV: JAM GATI PËR TAKIM LIDERËSH