Ballina Bota Presidenti i Filipineve Duterte, shkatërron 122 motora kontrabandë, Vespa e Harley Davidson...

Presidenti i Filipineve Duterte, shkatërron 122 motora kontrabandë, Vespa e Harley Davidson (VIDEO)

Presidenti i Filipineve, Duterte “Ndëshkuesi”, ka publikuar dëshmi të shkatërrimit të mjeteve kontrabandë të kapura nga doganat e këtij vendi.

Më shumë se 100 motorçikleta të reja ‘Vespa’ ishin ndërmjet atyre që u shkatërruan.

Ato u shkaterruan bashke me një motor Harleu-Davidson dhe disa makina./sn/

v

Artikulli paraprakZBULOHEN 43 MIGRANTË ILEGALË NË AUTOSTRADËN KUMANOVË-TABANOVCË
Artikulli tjetërSelimi replikon me deputeten e AAK-së: Qeveria Haradinaj vazhdimësi e qeverive paraprake