Ballina Aktualitet Lajme “Pse sheh gruan time”, kanos fqinjin me armë gjahu

“Pse sheh gruan time”, kanos fqinjin me armë gjahu

Bashkëshortja e Emiljan Pjetrës në Babrru të Tiranës, kishte dalë për të blerë bukë në dyqan, ndërsa vetë 37-vjeçari ndodhej në dritaren e shtëpisë.

Fqinji i tij, 33 vjeç, teksa ka qenë duke kaluar ka parë të shoqen e Emiljanit, gjë të cilën e ka acaruar të riun. Ai ka dalë nga shtëpia me armë gjahu duke e kanosur A. R., 37 vjeç.

Uniformat blu u lajmëruan menjëherë duke e arrestuar në flagrancë 33-vjeçarin, dhe duke sekuestruar armën e gjahut, shtatë copë fishekë dhe dy thika me dorezë.

“Ky shtetas në rrugën “5 Maji”, për motive të dobëta ka kanosur me armë gjuetie shtetasin A. R., 33 vjeç, banues në Babrru, Tiranë”, njofton burimi zyrtar i policisë.

Ndaj tij tashmë rëndon akuza për kanosje dhe mbajtje pa leje të armëve të ftohta./TCH/

Artikulli paraprakKokaina shpërndahet më shpejt se pica në Zvicër
Artikulli tjetërSi u prit vendimi i Trumpit në Parlamentin iranian?