Ballina Argëtim Jetë & Stil Publikohen detajet e Golfit GTI më të shpejtë në histori

Publikohen detajet e Golfit GTI më të shpejtë në histori

Volkswagen ka publikuar fotografitë dhe detajet teknike të modelit të tij më të shpejtë deri më tash në histori.

Golf GTI TCR ka motor 2.0 litra TSI, i cili siguron 290 kuajfuqi dhe arrin shpejtësinë maksimale prej 264 km/h.

Ky është Golf GTI më i shpejtë në historinë 40-vjeçare të këtij modeli, edhe pse TCR tash për tash është koncept formal dhe versioni i prodhimit do të paraqitet kah fundi i vitit.

Në mesin e opsioneve do të jetë edhe pakoja speciale sportive me metodat Normal, Comfort dhe Sport.

Artikulli paraprakGjenden të vdekur 7 persona, mes tyre katër fëmijë
Artikulli tjetërEjup Alimi dhe Ismet Guri sot në seancë gjyqësore për shkatërrim të materialit zgjedhor