Ballina Bota Rikthehet lufta e ftohtë? Ja strategjia e re e Kremlinit…

Rikthehet lufta e ftohtë? Ja strategjia e re e Kremlinit…

Rusia do të përdorë euron në vend të dollarit në tregtië e jashtme nëse Bashkimi Evropian deklaron qëndrimin e tij kundër sanksioneve ndaj Moskës, tha Ministri i Financave Anton Siluanov.

Duke folur në Forumin Ekonomik Ndërkombëtar në St. Petersburg, Siluanov tha: “siç e shohim, kufizimet e imponuara nga sanksionet e SHBA-ve janë të një natyre jashtëtokësore.

Mundësia e kalimit nga dollari amerikan në euro varet nga qëndrimi i Evropës ndaj pozicionit të Washington-it.

SHBA-të kanë vendosur sanksione ndaj shtetit rus për shkak të aneksimit të Krimesë dhe për rolin e saj në Siri.

Artikulli paraprakShkencëtari japonez që fitoi Nobelin tregon si pastrohet trupi gjatë Ramazanit
Artikulli tjetërARKEOLOGJI – Qytetërimi kinez daton 6 000 vjet më parë!