Ballina Aktualitet Lajme ‘Shiu i përgjakshëm’ godet Bosnjën dhe Hercegovinën

‘Shiu i përgjakshëm’ godet Bosnjën dhe Hercegovinën

Siç njoftoi FHMZ, rajoni i Ballkanit u godit nga një fenomen i rrallë i njohur si baltë dhe shi i përgjakshëm, transmetojnë mediat boshnjake.

Një shi i tillë goditi sot Bosnjë dhe Hercegovinën, përkatësisht vendin Mokro pranë Pale.

Bëhet fjalë për shiun që shpesh lë shirita ngjyrë kafe ose të verdhë në sipërfaqe ose objekte të ekspozuara.

Kjo ndodh kur grimcat e rërës nga Sahara arrijnë në disa shtresa të atmosferës.

Artikulli paraprakSallatë me banane e mjaltë për të humbur peshë në një kohë rekord
Artikulli tjetërVitaminat që duhen për çdo problem shëndetësor