Ballina Bota Shuhet në moshën 85 vjeçare autori i famshëm Philip Roth

Shuhet në moshën 85 vjeçare autori i famshëm Philip Roth

Ndërroi jetë në moshën 85-vjeçare Philip Roth, një nga autorët më të mëdhenj të letërsisë amerikane. New York Times raportoi se ndarja nga jeta e Philip Roth ka ardhur nga problemet me zemrën.

Ai është fitues i çmimeve të rëndësishme si: ‘The Pulitzer’, ‘National Book Award’ dhe ‘Man Booker International’. Philip Roth u bë i njohur me koleksionin e tij të shkurtër të historive, ‘Goodbye Columbus’, botuar më 1959

Artikulli paraprakVazhdon gjykimi për rastin “Monstra”.
Artikulli tjetërAeroplani ndahet në dy pjesë, shpëtojnë mrekullisht pasagjerët