Ballina Bota Vriten dy oficerë policie në Belgjikë, vritet edhe autori

Vriten dy oficerë policie në Belgjikë, vritet edhe autori

Një burrë vrau dy policë në Cafe des Augustins në mëngjes. Sipas policisë, ai mori peng një grua në Shkollën e Lartë Waha. Në shkëmbimin e zjarrit, një kalimtar u vra, ai ishte udhëtar i një makine.

Dy policë gjithashtu humbën jetën, dy të tjerë u plagosën. Autori i sulmit u qëllua nga Skuadra Anti Banditzem. Ndërkohë fëmijët janë të sigurtë, dhe nën mbrojtjen e policisë. Ata do të evakuohen nga shkolla dhe do të merren me autobus në një shkollë tjetër.

Dy policë belgë u vranë të martën në mëngjes gjatë të shtënat në qytetein Liege, pranë kafeneve të Augustins në qendër të qytetit.Individi hapi zjarrin e parë në polici para se të merrte peng një grua dhe më pas u qëllua./sn/

@tn.lajmelokale
@tetovanews