Ballina Aktualitet Kosovë Dështojnë interpelancat për Haradinajn

Dështojnë interpelancat për Haradinajn

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj nuk do të jetë sot në dy interpelancat e parapara. Lajmin e bëri të ditur, shefi i grupit të AAK-së, Ahmet Isufi, i cili tha se interpelancat Haradinajt që janë paraparë për sot nuk mund të mbahen pasi kryeministri Haradinaj nuk është këtu.

“Haradinaj është i gatshëm t’i përgjigjet deputetëve në interpelanca të premten”, tha ai.

Përndryshe, sipas agjendës, Haradinaj me kërkesë të Lëvizjes Vetëvendosje dhe të LDK-së do të duhet të përgjigjet për gjendjen financiare në Telekomin dhe Postën e Kosovës, pastaj sipas kërkesës së LDK-së, interpelancë ndaj Haradinajt do të ketë lidhur me vendimet e Ministrit të Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Nenad Rikallo për shkarkimin e një drejtori dhe ndarjen e mjeteve grante dhe subvencione./am/

Artikulli paraprakEmri, Athina-Shkupit: Topi është në terrenin tuaj
Artikulli tjetër”Sunday Times”: ”Apokalips” mallrash pas Brexit-it