Ballina Bota KATAKLIZMA/MOTI I KEQ QË NUK MBAHET MEND SHKAKTON KAOS NË SERBI: Ja...

KATAKLIZMA/MOTI I KEQ QË NUK MBAHET MEND SHKAKTON KAOS NË SERBI: Ja pamjet apokaliptike! (VIDEO+FOTO)

Moti i keq që nuk mbahet mend, me shi të rrëmbyeshëm dhe breshër,  ka kapluar sot rreth orës 12 e 30 minuta komunën e Pribojt dhe rrethin e Uzhicës në Serbi.

Pas Pribojit, një mot i keq i shoqëruar me shi të rrëmbyeshëm dhe breshër arriti në Prijepol, ku gjithashtu ka shkatuar dëme të mëdha.

Alarmi është dhënë edhe në Beograd. Stuhia e breshrit po drejtohet edhe në qytete të tjera të Serbisë dhe Vovodinës. /Tetova News