Ballina Aktualitet Lajme OPOZITA GREKE: A VAZHDON PALA SHQIPTARE ME PRETENDIMET E SAJ MBI ÇAMËT?

OPOZITA GREKE: A VAZHDON PALA SHQIPTARE ME PRETENDIMET E SAJ MBI ÇAMËT?

Opozita greke ka bërë thirrje që përpara se të nënshkruhet marrëveshja me Shqipërinë të kalojë në debat në parlament duke shmangur precedent si ai me Maqedoninë.

Kumucakos ka ngritur disa pyetje si “ Ku saktësisht janë bisedimet për përcaktimin e zonave detare krahasuar nga marrëveshja origjinale e nënshkruar nga Greqia dhe Shqipëria në vitin 2009 dhe a ka datë për nënshkrimin e kësaj marrëveshjeje?” Deklaroi Kumucakos

Kjo vjen si përgjigje pas deklaratave të Kotzias se Greqia dhe Shqipëria janë në rrugë të duhur për zgjidhjen e çeshtjeve të hapura mes tyre.

Artikulli paraprakTrump përmbysi politikën e ndarjes së fëmijëve, fajin ua faturon demokratëve
Artikulli tjetërVMRO-DPMNE: ZAEV E KA FUTUR NË BORXH TË RI SHTETIN PËR 7.1 MILIONË EURO