Ballina Bota Policia evakuon shkollat në Berlin

Policia evakuon shkollat në Berlin

Policia e Berlinit njoftoi sot se do të evakuojnë nxënësit dhe mësuesit e shkollave fillore nga kryeqyteti gjerman për arsye, siç thuhet “të tejkalimit të situatës”.

Në një deklaratë të postuar në Twitter, policia thotë se një kordon policor u formua rreth shkollës në Gezundbrunnen dhe objektet shkollore po kontrollohen.

Nuk janë dhënë detaje lidhur me rastin./pe/

Artikulli paraprakVuçiq: Nëse e fusim ushtrinë në Kosovë do të përballemi me NATO-n
Artikulli tjetërVlorë, zbulohet magazina me 700 kg kanabis