Ballina Bota Putin takon Xi: Do të bëjmë çmos që marrëveshja bërthamore e Iranit...

Putin takon Xi: Do të bëjmë çmos që marrëveshja bërthamore e Iranit të mbijetojë

Presidenti rus Vladimir Putin u takua sot me homologun e tij kinez, Xi Jinping në Pekin, në fillim të një vizite shtetërore përpara samitit të Organizatës së Bashkëpunimit të Shangait.

Në një deklaratë të përbashkët pas bisedimeve, siç raporton agjencia ruse e lajmeve “Tass” presidentët e të dyja shteteve thanë seRusia dhe Kina do të bënin çdo përpjekje për të siguruar që një marrëveshje bërthamore me Iranin të mbetet në fuqi pasi Shtetet e Bashkuara të tërhiqeshin prej saj, transmeton Klan Kosova

Artikulli paraprakVuçiq e pranon: Kosova nuk ishte gjithmonë e Serbisë, e morëm pas Kongresit të Berlinit
Artikulli tjetërRrahje në një emision televiziv shqiptar (VIDEO)