Ballina Aktualitet Lajme Rama i quan ‘broçkulla’ lajmet për strehim të 660 mijë refugjatëve

Rama i quan ‘broçkulla’ lajmet për strehim të 660 mijë refugjatëve

Kryeministri Edi Rama nga Saranda, ku zhvilloi një dëgjesë publike me pakicat kombëtare, i ka quajtur broçkulla kozmike dhe lajme të rreme zërat për refugjatë që mund të vijnë në Shqipëri, transmeton Koha.net.

Rama ka komentuar marrëveshjen me Greqinë, të cilën e quajti një fitore për të dyja shtetet.

Marrëdhënia me Greqinë ka pasur ngërçet e veta. Marrëveshja do të jetë e drejtë, dhe do jetë e vizualizueshme për të gjithë në hartë. Marrëveshja me Greqinë, e drejtë dhe e barabartë. Do shohin me sytë e tyre jo me sytë e partive. Jo me sytë e atyre që amplifikojnë lajme të rreme.

Kufiri siç ishte dhe kufiri që kemi. Do kemi mundësi të shohim qartësisht se kemi bërë marrëveshjen e duhur për vendin tonë, por edhe të shohim ç’mund të bëjnë këta të dëshpëruar, pa skuadër e pa lider, që të gjithë pafuqinë e tyre e kthejnë dita-ditës në një forcë të madhe të destruktimit.

@tetovanews