Ballina Aktualitet Rajoni Reshjet e shiut “paralizojnë” Athinën

Reshjet e shiut “paralizojnë” Athinën

Athina u paralizua nga reshje te jashtëzakonshme shiu, të cilat shkaktuan përmbytje në disa zona të kryeqytetit grek.

Mbrojtja civile raportoi se ka marrë 160 telefonata për ndihmë në zonën e Mandras dhe Nea Peramos në juglindje të Athinës, të njëjta zona ku dimrin e kaluar përmbytjet morën disa jetë njerëzish.

Mbrëmjen e kaluar janë evakuuar dhjetëra vetë dhe shumë rrugë janë mbyllur.

Probleme me reshjet janë raportuar edhe në rajonin turistik të Halkidhikisë në veri dhe pranë Larisës në qendër të Greqisë./Tch/

Artikulli paraprakPërplasje me armë në Tiranë, dy të plagosur
Artikulli tjetërDalin detaje të reja për hetimin e ndërhyrjes ruse në zgjedhjet e ShBA-ve