Ballina Bota SHBA së shpejti do të lëshojë afate dhe kërkesa për Korenë e...

SHBA së shpejti do të lëshojë afate dhe kërkesa për Korenë e Veriut

Shtetet e Bashkuara të Amerikës së shpejti do t’i paraqesin Koresë së Veriut një afat kohor që përmban kërkesa specifike pas samitit historik të Donald Trump dhe Kim Jong-un, tha një zyrtar i mbrojtjes amerikan i paidentifikuar.

Zyrtari, i cili kontaktoi me një grup të vogël gazetarësh para se të nisej për turneun e Azisë të sekretarit amerikan të Mbrojtjes James Mattis, nuk i specifikoi hollësitë, por tha se afati kohor do të ishte i vogël për të treguar qartë nivelin e angazhimit të Phenianit./pe/

@tetovanews