Ballina Bota VIDEO / Gafa e “Fox News”: Takim historik mes dy diktatorëve…

VIDEO / Gafa e “Fox News”: Takim historik mes dy diktatorëve…

“Takimi mes dy diktatorëve”-ishte kjo gafa që Fox News, bëri gjatë transmetimit live të zbritjes së Donald Trump në Singapor, aty ku do të takohet me liderin e Koresë së Veriut,shkruan dritare.net.

“Pavarësisht nga ajo që ndodh në atë takim mes dy diktatorëve, ajo që po shohim tani është historike”-tha spikerja e lajmeve teksa raportonte për takimin, gjë e cila solli reagime të shumta në rrjet.

Pas kësaj gafe, ka reaguar edhe Presidenti i televizionit, duke u kërkuar falje shikuesve./ b.d

Artikulli paraprakDimensioni ushtarak i samitit Trump – Kim
Artikulli tjetërINTERVISTË/ Adnan Ismaili për Turqinë dhe Ballkanin