Ballina Bota Zjarr masiv në Manchester, qindra banorë lënë shtëpitë

Zjarr masiv në Manchester, qindra banorë lënë shtëpitë

Më shumë se 30 shtëpi janë evakuuar, pasi një zjarr i madh bregdetar që vazhdon të përhapet në Mançester.

Zjarri në Saddleworth Moor është shpallur “një incident i madh” dhe ushtria është në gatishmëri për të hyrë.

Zjarri filloi të dielën natën, u rihap të hënën gjatë motit të nxehtë dhe më pas u përhap gjatë të martës, i fryrë nga erërat në mbrëmje.

Artikulli paraprakRama: Shqipëria asnjëherë nuk do të pranojë kampe refugjatësh, madje sikur në këmbim të fitojë anëtarësimin
Artikulli tjetërMarrëveshja e shpejtë në favor të Serbisë