Ballina Sport ​Hazard tek Real Madrid, Higuan tek Chelsea

​Hazard tek Real Madrid, Higuan tek Chelsea

​Belgu, Eden Hazard pritet të transferohet tek skuadra e Real Madridit ndërkoh që argjentinasi Gonzalo Higuain te blutë e Londrës.Nënshkrimi i Cristiano Ronaldos për Juventusin mund të përfundoj si fillim i një lëvizjeje trefishe që mundëson ardhjen e Hazard tek Chelsea, shkruan KosovaPress.Chelsea është i interesuar për Higuan, ku Sarri e njeh mjaftë mirë lojtarin me të cilin kishte punuar në sezonin e parë në Napoli.

Sipas asaj që raportohet Chelsea pritet të përdorë fondet e siguruara nga shitja e Hazard tek Real Madrid për të bindur Higuain ti bashkohet skuadrës, edhe pse Sarri e ka të vështirë ta lërë të lirë belgun. Sarri nuk është i gatshëm ta lërë të lirë Hazardin dhe kjo shihet e vetmja pengesë për të ndodhur ky transferim. Ai dëshiron të formojë treshen sulmuese mes Hazardit, Ëillaim dhe Higuain dhe e vetmja mënyrë është që HIguain të blihet me fondet e siguruara jo nga Hazard por nga shitja e Corutois pas ky i fundit kishte refuzuar të rinovoj me Chelsean./KosovaPress/

Artikulli paraprakKE rekomandon heqjen e vizave për Kosovën
Artikulli tjetërKosova dhe Shqipëria, vendet më të populluara në rajon