Ballina Sport 10 lojtarët që mund ta zëvendësojnë Ronaldon në Real Madrid

10 lojtarët që mund ta zëvendësojnë Ronaldon në Real Madrid

Cristiano Ronaldo e ka braktisur Real Madridin për Juventusin, prandaj gjiganti spanjoll do të jetë në kërkim të një zëvendësuesi të superyllit portugez gjatë kësaj vere.Portugezi u pajtua t’i bashkohet Juventusit për 112 milionë euro duke lënë një boshllëk të madh në klubin madrilen, transmeton Gazeta Express.

Ndër emrat e mëdhenj që mund ta pasojnë atë në Real janë dy yjet e PSG-së, Neymar dhe Kylian Mbappe.

Sipas Goal, këta janë 10 lojtarët që mund ta zëvendësojnë Ronaldon në Real.
1.Neymar
2.Mbappe
3.Hazard
4.Lewandovski
5.Kane
6.Icardi
7.Salah
8.Dybala
9.Milinkoviç-Saviç
10.Pulisiç

Artikulli paraprakNë Shkup përkujtohet 11 korriku, dita e masakrës së Srebrenicës
Artikulli tjetërDeputetja e Kuvendit: S’ka viza këtë vit, BE-ja nuk është bindur se luftohet krimi dhe korrupsioni