Ballina Sport Arrihet akordi, Gonzalo Higuain te Çellsi

Arrihet akordi, Gonzalo Higuain te Çellsi

Sipas Sportmediaset, Juventus dhe Çellsi kanë arritur marrëveshjen për Gonzalo Higuainin për 60 milionë euro. Argjentinasi pritet të jetë qendërsulmuesi i ri i skuadrws angleze qw do tw drejtohet nga Sarri. Kjo do të ishte një ribashkim për dyshen që ka qenë bashkë te Napoli. Nën drejtimin e Sarri-t, Higuain ka bërë sezonin më të mirë të karrierës. Një tjetër juventin që mund t’i bashkohet argjentinasit në “Stemford Brixh” është edhe Daniele Rugani. Gjithsesi, për momentin pronari Abramoviç është i fokusuar te largimi i Konte-s dhe konfirmimi sa më shpejt i trajnerit të ri. Koha për merkaton këtë vit në Premier League do të jetë e shkurtër, pasi do të mbyllet në javën e parë të gushtit.

Artikulli paraprak“Wimbledon 2018”, Djokoviç e Nadal kalojnë lehtësisht
Artikulli tjetërTërmeti çan më dysh ndërtesën e Ministrisë së Bujqësisë në Tiranë