Ballina Sport BARCELONA PREZANTON FANELLAT E DYTA – SHIKONI ME CILËN EPOKË NGJASOJNË (VIDEO)

BARCELONA PREZANTON FANELLAT E DYTA – SHIKONI ME CILËN EPOKË NGJASOJNË (VIDEO)

Kampioni i LA Ligës spanjolle, skuadra e Barcelonës, ka prezantuar fanellat e dyta, ato si mysafir, të cilat ngjasojnë me një epokë të së kaluarës.Fanellat e reja që Barcelona do t’i përdor në ndeshjet si mysafir, do të kenë ngjyrë të verdhë dhe ngjasojnë me ato të epokës së brazilianit Ronaldinho, kur ky i fundit ishte pjesë e Barçes në sezonin 2005/06 dhe katalanasit e fituan trofeun e Champions League.Fanellat janë dizajnuar nga gjiganti i veshmbathjeve, kompania “Nike”, kurse në fanella dallohet normalisht edhe sponsori kryesor, Rakuten. /Insporti.com/

Artikulli paraprakFrei: Negociatat me Maqedoninë e Shqipërinë, jo para fundit të 2019-ës
Artikulli tjetërReagon Lëvizja Besa, në lidhje me kërcënimet ndaj “Eco-Guerillas”