Ballina Sport Befason Drogba: Kjo Kombëtare mund ta fitojë Botërorin

Befason Drogba: Kjo Kombëtare mund ta fitojë Botërorin

Didier Drogba mendon që Belgjika mund të fitojë Kupën e Botës.

Ai beson shumë në aftësitë e sulmuesit Romelu Lukaku, përcjellë “Lajmi.net”.

“Ne po kënaqemi duke e parë Belgjikën. Ata po luajnë mirë dhe po fitojnë. Janë në një pozitë shumë të mirë dhe kanë shanse për të triumfuar në fund”, deklaroi Drogba.

“Lukaku është një fuqi e madhe në sulm. Ka edhe lojtarë tjerë fantastik si dhe një ndihmës-trajner si Thierry Henry”, shtoi ai. /Lajmi.net/

Artikulli paraprakFoshnja e shurdhër dëgjon nënën për herë të parë, shikoni reagimin (Video)
Artikulli tjetërPutini në Beograd, në funksion të negociatave për Kosovën