Ballina Bota Bilanci paraprak i dëmeve në Athinë: Zjarri dogji 6500 shtëpi (VIDEO) (FOTO)

Bilanci paraprak i dëmeve në Athinë: Zjarri dogji 6500 shtëpi (VIDEO) (FOTO)

Publikohet bilanci i parë i dëmeve materiale të shkaktuara nga flakët në periferi të Athinës.

Më shumë se 2 500 shtëpi janë shkatërruar tërësisht në Voutza, Nea Makri, Mati dhe Rafina, Atika lindore, ndërsa 4000 mijë shtëpi kanë pësuar dëme serioze, informon skai.gr.

Ky është bilanci paraprak i autoriteteve vendore në Rafina dhe Nea Makri.

Ndërkohë ministria e Mbrojtjes ka shpërndarë pamjet e shkatërrimeve nga zjarri në malin Pendeli dhe përgjatë brigjeve lindore të Atikës.

Flitet për 77 të vdekur.