Ballina Bota Erdogan takon homologun e tij rus, Putin

Erdogan takon homologun e tij rus, Putin

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdoğan u takua me homologun e tij rus, Vladimir Putin në Johanesburg, në kuadër të samitit të vendeve BRICS, raporton Anadolu Agency (AA).

“Çdo lloj solidariteti mes nesh dhe Rusisë me të vërtetë shkakton xhelozi të disa”, tha Erdoğan.

Dy liderët pritet të diskutojnë kryesisht rreth Sirisë dhe të shkëmbejnë mendime mbi samitin e ardhshëm të Teheranit si pjesë e procesit të Astanas.

Pas fjalimeve përshëndetese, takimi është duke vazhduar në dyer të mbyllura.