Ballina Sport Francë-Belgjikë, pjesa e parë përmbyllet pa fitues

Francë-Belgjikë, pjesa e parë përmbyllet pa fitues

Në “Saint Petersburg Stadium” po luhet gjysmëfinalja e parë e Botërorit mes Francës dhe Belgjikës, shkruan Syri.net.

Pjesa e parë u mbyll me rrjeta të paprekura, edhe pse të dy ekipet patën raste për shënim. Si Lloris, ashtu edhe Courtois nga krahu tjetër, ishin të pakalueshëm në 45 minutat e para.

Në tabelën e mëposhtme mund të shihni statistikat e pjesës së parë.

Artikulli paraprakVIDEO: Shihni si reagojnë macet përpara një tërmeti
Artikulli tjetërProjeksioni i CIA deri në vitin 2020: Si do të jenë Serbia e Shqipëria?