Ballina Sport Francë-Kroaci, përcaktohet gjyqtari i finales

Francë-Kroaci, përcaktohet gjyqtari i finales

Të gjithë janë duke e pritur finalen e madhe të Botërorit. Aty ku ka një diferencë të madhe midis skuadrave.

Franca e mbushur plot me yje përballë Kroacisë surprizuese të kompeticionit.Tani është përcaktuar dhe gjyqtari i ndeshjes finale të Botërorit.

Do të jetë argjentinasi Nelson Pitana. Mund të thuhet se nuk është zgjedhja më e mirë sepse Franca e eliminoi Argjentinën, por jo.

Ai e ka arbitruar Francën edhe në ndeshjen me Uruguain ku francezët fituan me rezultat 2-0.

Artikulli paraprakVMRO-DPMNE DO E MBËSHTESË DEKLARATËN PËR ANËTARËSIMIN E MAQEDONISË NË NATO
Artikulli tjetërRusia ankohet: “Maqedoninë po e fusin me forcë në NATO”