Ballina Aktualitet Rajoni Gjuriq: Shqiptarët nuk mund të bëjnë asgjë pa biseduar me Serbinë

Gjuriq: Shqiptarët nuk mund të bëjnë asgjë pa biseduar me Serbinë

Aspiratat e shqiptarëve janë mjaft të qarta për ne, por duhet të jetë e qartë për ata se pa biseduar me Serbinë, nuk mund të bëjnë asgjë tjetër përveçse t’ia “shesin mjegullën”popullit të tyre.

Kështu ka thënë drejtori i të ashtuquajturës Zyre serbe për Kosovën, Marko Gjuriq.
Për Serbinë, thotë ai, sigurisht që nuk është një befasi kur dikush nga Prishtina nuk i përmbahet marrëveshjes, por kjo tregon se një pjesë e tyre është e papërgatitur dhe kjo pjesë nuk e respekton atë që u diskutua, transmeton Klan Kosova.

Artikulli paraprakRrjetet sociale mund të jenë përgjegjëse se përse fëmijët po ndihen të vetmuar
Artikulli tjetërLAJM I BUJSHËM NGA FRANCA: MBAPPE I THOTË PO REAL MADRIDIT