Ballina Aktualitet Rajoni Këto pamje po bëjnë xhiron e botës, ja si duket Greqia nga...

Këto pamje po bëjnë xhiron e botës, ja si duket Greqia nga droni pas flakëve (VIDEO)

Me mbi 50 viktima dhe qindra të plagosur, Greqia po përjeton një nga tragjeditë më të rënda të dekadave të fundit si pasojë e zjarreve.

Mediat greke kanë publikuar një video ku duken pamjet e filmuara me dron të gjendjes aktuale në Attikë.

Flakët përfshinë një pyll në zonën e Attikës në afërsi të Athinës. Të favorizuara nga erërat e forta deri në 80 km/h, flakët janë përhapur me shpejtësi në zonat përrheth.

Artikulli paraprakNASA do dërgojë anije kozmike drejt diellit, më afër se asnjëherë më parë
Artikulli tjetërReagon edhe Erdogan për largimin e Ozilit nga kombëtarja