Ballina Aktualitet Kosovë Kocijançiç: Të intensifikohet dialogu Kosovë-Serbi

Kocijançiç: Të intensifikohet dialogu Kosovë-Serbi

Kocijançiç ka theksuar se në takimin e nesërm do të diskutohet progresi i arritur mbi marrëveshjen për normalizimin e marrëdhënieve por edhe do të intensifikohet puna për marrëveshjen gjithëpërfshirëse, përcjell lajmi.net.

Ajo ka konfirmuar se mëngjesin e ditës së nesërme, me ndërmjetësim të përfaqësueses së lartë të BE-së, Federica Mogherini do të takohen homologët Thaçi dhe Vuçiq.

Takimi i fundit Thaçi-Vuçiq është mbajtur në fund të muajit të kaluar./Lajmi.net/

@tn.lajmelokale
@tetovanews