Ballina Sport Luis Suarez e njeh forcën e francezëve, frikësohet nga Mbappe

Luis Suarez e njeh forcën e francezëve, frikësohet nga Mbappe

Sulmuesi i Uruguait, Luis Suarez, ka këmbëngulur se skuadra e tij duhet të ketë kujdes nga Kylian Mbappe kur të përballet me Francën në çerekfinalen e Kupës së Botës.

“Të gjithë e dinë se ai (Mbappe) është një lojtar me të vërtetë i mirë, por mendoj se kemi mbrojtjen e duhur për ta kontrolluar atë”, tha Suarez. Mbappe ka shënuar tre gola në “Rusi 2018”, ndërkohë që takimi mes Francës dhe Uruguait do luhet në stadiumin “Nizhny Novgorod” të premten.

Artikulli paraprakAmerika shënon 242 vjetorin e Pavarësisë
Artikulli tjetërBotërori ndalet për dy ditë, çerekfinalet premtojnë spektakël