Ballina Bota Mahnitëse: Kinezët ndërtojnë ujëvarë në rrokaqiell (VIDEO)

Mahnitëse: Kinezët ndërtojnë ujëvarë në rrokaqiell (VIDEO)

Ndërtesa Liebian ka një nga ujëvarat më të mëdha në botë dhe pamja duket tërësisht mahnitëse.

Nuk është vetëm pamja këtu. Në pjesën e poshtme ka një rezervuar të madh që përmban disa pompa të rënda që pompojnë ujin nga burimi deri në anën e rrokaqiellit prej 121 metrash, ku ajo menjëherë bie poshtë rrugës.

Artikulli paraprakInter dhe Manchester United në garë për këtë super lojtar
Artikulli tjetërAjsbergu gjigant niset drejt fshatit nordik