Ballina Aktualitet Kosovë Merdarë, kolona dy kilometra (FOTO)

Merdarë, kolona dy kilometra (FOTO)

Deri në 2 kilometra, nga ana e Serbisë, është gjatësia e kolonës së mërgimtarëve, që po vijnë në Kosovë, sot.

Llapi.info ka botuar foto dhe video të kësaj kolone, të bëra nga ata që po presin. Aty shihet një pjesë e bashkatdhetarëve, në një zonë të paidentifikuar, në territorin e Serbisë. Sipas agjencisë në fjalë, ata janë ankuar për procedura të komplikuara kufitare, nga autoritetet e shtetit fqinj, përcjellë klankosova.tv.

Fundi i korrikut dhe fillimi i gushtit janë periudhat më të ngarkuara për vendkalimin e Merdarës, pasi është kjo pika më e preferuar nga kosovarët për të ardhur në vendlindje.

Artikulli paraprakAeroplani i cili besohet t’i thejë rekordet e fluturimit me energji solare
Artikulli tjetërNë Tokio regjistrohet temperaturë rekord prej 41,1 gradë