Ballina Bota Në Itali bie borë edhe në kulmin e verës (Video)

Në Itali bie borë edhe në kulmin e verës (Video)

Një fenomen i pazakontë i natyrës ka ndodhur në Itali. Në kulmin e të nxehtit dhe mesin e verës ka rënë borë.

Bora ka rënë në zonën e Dolomitit dhe Marmoladas, në lartësinë 3300 metra mbi nivelin e detit, përcjellë oranews.tv.
Meteorologët shpjegojnë se këto ngjarje janë të lidhura me paqëndrueshmërinë që del nga kontrastet midis ajrit të freskët të Atlantikut dhe ajrit të ngrohtë të pranishëm në territorin italian, rezultatet e të cilit mund të duken të dukshme dhe të habitshme në të njëjtën kohë.

@tn.lajmelokale
@tetovanews