Ballina Sport Pas 17 vitesh, Alisson, thyen rekordin e legjendës së Juventus

Pas 17 vitesh, Alisson, thyen rekordin e legjendës së Juventus

Alisson Becker është bërë portieri më i shtrenjtë në historinë e futbollit pas kalimit nga Roma për tek Liverpool për 75 milion eurove.

Rekordin para Alisson e mbante legjenda e Juventus, Buffon që prej 17 vitesh.

Gigi Buffon, në vitin 2001 u transferuar nga Parma për 52.5 milionë euro dhe ishte vetëm 16 vjeç.

Alisson u bë blerja e katërt e Jurgen Klopp këtë verë, pas Keitas, Fabinhos e Xherdan Shaqirit dhe e para në botë me këtë shumë. /albeu.com/

Artikulli paraprakSi mund t’iu përgjojë përmes celularit partneri juaj
Artikulli tjetërKomisioni për Çështje Evropiane vonohet në shqyrtimin e amendamenteve