Ballina Sport Pas penalltive, Man.United mposht Milanin (VIDEO)

Pas penalltive, Man.United mposht Milanin (VIDEO)

Manchester Unitedi mori fitoren e parë përballë Milanit në turneun miqësor “International Champions Cup” pasi e mposhti Milanin përmes penalltive 9-8.

Rezultati i kohës së rregullt përfundoi me rezultatin 1-1 me golat e Alexis Sanches në minutën e 12’ dhe Susos.Por nga pika e bardhë e penalltive ishin britanikët që u treguan më të saktë duke mposhtur 9-8 të besuarit e Gattusos.

Milani në ndeshjen e radhës parasezonale do të takohet me Tottenhamin më 1 gusht, ndërsa Manchester Unitedi do të luajë kundër Liverpoolit më 28 korrik.

Artikulli paraprakJa si mund të shkoni pa viza dhe të fitoni qëndrimin në Gjermani, në vjeshtë ndryshon ligji
Artikulli tjetërShpërthim i fuqishëm pranë Ambasadës amerikane në Kinë (VIDEO)