Ballina Aktualitet Lajme PENDAROVSKI: GREQIA NUK DO TA THYEJË MARRËVESHJEN PËR ÇËSHTJEN E EMRIT

PENDAROVSKI: GREQIA NUK DO TA THYEJË MARRËVESHJEN PËR ÇËSHTJEN E EMRIT

Stevo Pendarovski i cili është koordinatori Kombëtar për NATO, konsideron se Greqia do të respektojë marrëveshjen për çështjen e emrit.

“Historia nuk na mësoi se në Greqi ka pasur maqedonas, të ndryshëm nga ato që flasin gjuhën maqedonase. Duhet ta respektojmë nëse dikush e konsideron veten si maqedonas. Ky është shtet multi-etnik. Institucionet shtetërore në Maqedoni të këtilla nuk mund të etnikohen”, tha Pendarovski.

Artikulli paraprakGoogle gjobitet nga Android, ja vlera e gjobës
Artikulli tjetërDIMOVSKI: NUK KA NEVOJË QË TË DEBATOHET NË KUVEND DHE TË VOTOHET, KËTË MUND TA BËJ VETËM “DEPUTETI” TALAT XHAFERI