Ballina Aktualitet Rajoni SHQIPËRI, 5 TËRMETE GJATË NATËS

SHQIPËRI, 5 TËRMETE GJATË NATËS

Shqipëria vazhdon të jetë në zhvillimet e aktiviteteve sizmiologjike.

Toka është lëkundur të paktën 5 herë të tjera gjatë natës në disa zonë të Durrësit dhe Krujes. Më konkretisht në 4 raste epiqëndra e termeteve ka qënë në Gjirin e Lalzit, ku më I forti ishte me magnitudë 2.6 ballë. Ndërkohe dy lëkundjet e tjera kanë pasur si epiqëndër fshatrat Bubq dhe Derven në Krujë.

Nuk janë raportuar dëmë nga këto termite të cilat vijojnë të jenë në vazhdën e lekundjeve të tokës në Shqipëri dhe në mënyre te vecantë në zonatg e Durrësit, Lezhës dhe Tiranës javët e fundit ku lëkundja më ë fortë shkoi deri ne 5.2 ballë me epiqëndër Gjirin e Lalzit.

Artikulli paraprakReali i çmendur pas Hazard, vjen oferta ‘faraonike’
Artikulli tjetërTrump kërcënoi me dalje nga NATO, por si mund të dilet prej saj?