Ballina Aktualitet Rajoni Tjetër vatër zjarri në Greqi, këtë herë në ishullin e famshëm (VIDEO)

Tjetër vatër zjarri në Greqi, këtë herë në ishullin e famshëm (VIDEO)

Greqia nuk gjen qetësi nga zjarret.Sot mediat vendase raportojnë se ka shpërthyer një tjetër vatër zjarri pranë parkut arkeologjik të Monte Smith, që cilësohet ‘Akropolili i Rodosit’.Era e fortë e favorizoi përhapjen me shpejtësi të flakëve. Qendra e qytetit është mbuluar nga tymi.Ekipet e zjarrfikësve janë mobilizuar nga toka dhe ajri për shuarjen e zjarrit.Ndërkohë prej tre ditësh vijon situata apokaliptike në periferi të Athinës.Deri më tani raportohet për rreth 80 të vdekur dhe qindra të tjerë ta plagosur.Shumë i madh është edhe numri i personave të zhdukur.

Artikulli paraprakZaev: Nuk ftoj takim të liderëve për referendumin (VIDEO)
Artikulli tjetërVIDEO: FIFA zbulon golin më të bukur të Kupës së Botës (VIDEO)