Ballina Sport VIDEO: FIFA zbulon golin më të bukur të Kupës së Botës (VIDEO)

VIDEO: FIFA zbulon golin më të bukur të Kupës së Botës (VIDEO)

Kupa e Botës në Rusi ka kënaqur tifozët me 169 gola në 64 ndeshje – dhe shikuesit rreth e qark botës kanë zgjedhur golin e Benjamin Pavard si më të bukurin e turneut.

Gjatë një votimi online, mbi tre milionë përdorues kanë dhënë votën e tyre, dhe goli fantastik i Pavard me të jashtme nga distanca ndaj Argjentinës është votuar si “Hyundai Goal of the Tournament”.

Goli i përzgjedhur nga përdoruesit e FIFA.com ishte ai i barazimit ndaj Argjentinës në 1/8-at e Botërorit. Franca eventualisht e ka fituar 4-3 ndeshjen në Kazan ndaj Messit me shokë.

Goli i Pavard mposhti konkurrencën e fortë të rrjetës së Quintero-s nga encja në ndeshjen e Kolumbisë ndaj Japonisë. Pavard bëhet evropiani i parë që fiton Golin e Turneut që prej krijimit më 2006.

Artikulli paraprakTjetër vatër zjarri në Greqi, këtë herë në ishullin e famshëm (VIDEO)
Artikulli tjetërShqiptarët e tragjedisë greke, dëshmitë e mbijetesës (VIDEO)