Ballina Sport ZYRTARE: Ja kur zhvillohen dy ‘El Clasicot’!

ZYRTARE: Ja kur zhvillohen dy ‘El Clasicot’!

Pak minuta më parë është bërë zyrtar kalendari i sezonit 2018/19 në La Liga, shkruan Zeri.info.

Dhe, të gjithëve na intereson më së shumti se kur do të përballen dy gjigantët më të mëdhenj spanjollë, Real Madrid dhe Barcelona.Në fakt, ndeshja e parë “El Clasico” do të luhet më 28 tetor në Camp Nou, derisa ajo e dytë më 3 mars në Santiago Bernabeu.Kampioni aktual, Barcelona do ta hapë sezonin e ri me duelin që do ta zhvillojë me Alavesin, kurse kampioni evropian, Real Madrid do të ketë punë me Getafen. /Zëri/

Kampioni aktual, Barcelona do ta hapë sezonin e ri me duelin që do ta zhvillojë me Alavesin, kurse kampioni evropian, Real Madrid do të ketë punë me Getafen./Zëri/

Artikulli paraprakBonucci rikthehet në shtëpi? Mendohet shkëmbimi me Higuain
Artikulli tjetërVettingu, Rama i përgjigjet opozitës: Më mirë djepi bosh se shejtani brenda